Co se nacházelo v záhadných bednách na letišti? Tohle Vás bude šokovat!

Když týden uplynul, zaměstnanci letiště pod dohledem pracovníka soudu bednu otevřeli. To, co viděli uvnitř, jim skoro vyrazilo dech. Čekali ledacos, ale tři malé tygříky rozhodně nečekali. Malí tygříci byli naživu, ale ve velmi krytickém stavu. Po více než týdnu, kde byli zavření v malé bedně, byli naprosto dehydrovaní, podvyživení a všude kolem nich byly výkaly a hmyz. Letiště hned poté zavolala na pomoc organizaci Animals Lebanon, která se specializuje ochranou práv zvířat nejen v Libanonu, ale po celém světě. Malá tygřata se tedy dostala do odborných rukou.
Lidi z této organizace zjistili, že jde o mláďata tygra sibiřského neboli ussurijského, který je největší žijící šelmou na naší planetě a řadí se mezi kriticky ohrožené druhy. Odhaduje se, že ve volné přírodě je jich dnes jen několik set. Pracovníci organizace Animals Lebanon malé tygry pečlivě prohlédli a vyšetřili a zbavili parazitů. Tygřata měla velmi ošklivě poraněné tlapky, zřejmě z toho, jak se zoufale snažila dostat z bedny ven.

Při prohlídnutí mláďat navíc zjistili, že jedno z nich má pod kůží čip. Jeho analýzou se následně zjistilo něco naprosto neuvěřitelného. Mláďata pocházela ze zoologické zahrady z Ukrajiny. Organizaci se podařilo vyhledat, že celkově se t v této zoo narodilo dvanáct mláďat tygrů. Ukrajinská zoologická zahrada pro ně bohužel neměla vyhovující podmínky. Devět mláďat byli tedy odkoupeny soukromými lidmi a tři mláďata měla být dovezena do jiné zoologické zahrady. Tam je ale nechtěli přijmout kvůli nedostatečným dokumentům, a mláďata tak nakonec zůstala na letišti v Libanonu. Dodnes není jasné, jakým způsobem se tam dostala a nad chováním ukrajinské zoologické zahrady se mnozí nechápavě klepou hlavu. Jak je vůbec možné, že se k takto malým bezbranným tvorům mohli zachovat tímto způsobem.