40letý muž na stanici netušil, že se vše nahrává. Je těžké uvěřit, co udělal jinému cestujícímu.

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Zdřímnout si při čekání na vlak na nádraží se mladým lidem nevyplatí. Opatrní zloději mu sebrali mobilní telefon a klobouk. Jeho počínání však zachytily kamery. Kapesní krádeže na nádražích a dalších veřejných místech nejsou žádnou novinkou. Můžeme se stát snadnou obětí, pokud se dobře nestaráme o své věci, nebo dokonce usneme při čekání na spoj. V tomto případě se ale zloděj špatně přepočítal. Stanice byla prázdná a jeho činy se naplno projevily na videu.

Mladý muž spí na schodech v čekárně stanice Zary v Polsku. Při čekání na spojení položil telefon před sebe a snažil se ho nabít. Pětatřicetiletý zloděj byl na kameru. Prošel kolem schodiště, kde mladík spal, a pod schody našel svůj klobouk. Nejprve se zdálo, že chce shozený klobouk vrátit spícímu muži. Místo toho mu však zvedne telefon a klidně odejde.
Krádež byla snadná, v čekárně byla pouze jedna žena zády k situaci, takže nic nezaregistrovala. Muž může být tak přitahován k snadné kořisti, že si nemusí uvědomit, že stojí před kamerou. Možná doufal, že nebude poznán. Přepočítal se však. Pro policii bylo snadné zjistit, kdo to je, a tak se druhý den vydali za mužem, který žil v Zari.
Muž byl za čin potrestán a majetek získal zpátky okradený. Video bylo později zveřejněno jako varování pro cestující. Během chvilky se stanete obětí krádeže a nebudete si muset ani zdřímnout. Kapesní krádeže jsou řemeslo, které existuje již po staletí. Kapsáři používají rafinované triky, aby odvedli pozornost a rychle ukradli oběti mobilní telefon nebo peněženku. Kapesní krádeže bývaly hrdelním trestným činem například ve Velké Británii. Pak tato osoba nesmí uniknout šibenici. Dnes jsou kapesní krádeže oblíbeným způsobem, jak rychle zbohatnout. Díky platebním kartám však již mnoho lidí u sebe nenosí větší hotovost. Dražší telefon je pro zloděje spíše lákadlem než samotná peněženka.
Pokračujte na další straně.

Doporučené

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené