test

85letá babička na kole ujela 1 609 km, aby překonala smutek a vyzvala rakovinu na souboj

zdroj: instagram.com/youtube.com

85letá babička ujela na kole 1 000 mil na počest svých tří zesnulých dětí a vybrala přes 77 000 dolarů na podporu výzkumu rakoviny. Mavis Pattersonová, známá jako Granny Mave, je skotská cyklistka, která se nebojí žádných výzev.

Babička Mave začala svoji nejnovější výzvu 9. dubna 2023 na Mull of Galloway a dokončila ji 28. května 2023 ve stejném místě. Během této doby ujela ohromnou vzdálenost, přičemž jejím hnacím motorem byla ztráta tří dětí, které zemřely v krátkém časovém období. Pro Mave byla tato jízda na kole terapeutickým únikem, který jí pomáhal zvládat nesnesitelný smutek.

BBC s babičkou Mave mluvila a ona sdělila, že během jízdy na kole nemyslí tolik na své ztráty, což jí velmi pomáhá. „Když mi zemřely děti, nevěděla jsem, co mám dělat. Ale jízda na kole mi hodně pomohla,“ prozradila. I přesto, že stále přemýšlí o svých dětech, babička se rozhodla čelit životu a přijímat nové výzvy.


Mavis Pattersonová není žádným nováčkem, co se týče fyzické zdatnosti. Již v minulosti se věnovala různým výzvám, například běhu a dalším cyklistickým výpravám. Její nejnovější úspěch zahrnuje držitelství světového rekordu nejstarší ženy, která dokončila 960 mil dlouhou cyklistickou výzvu z Land’s End do John O’Groats. Její odhodlání a síla ji přivedly ke splnění dalšího úžasného cíle.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené