Free Porn
xbporn

Až dosud jsme ho všichni používali špatně: Víte, k čemu slouží lesklá strana alobalu a k čemu matná?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Všichni v domácnostech používáme hliníkovou fólii, která je oblíbená již více než 100 let. Málokdo si však možná uvědomil, že obě strany se mírně liší. Zatímco povrch role je lesklý, druhá strana fólie je matná. Jaký je toho důvod?

Český výraz „alobal“ je zkratkou toho, co to je: Al je chemický název pro hliník, surovinu, z níž se fólie vyrábí, a k čemu se hlavně používá, je balení. Alobal je odolný, levný a nepropůjčuje potravinám, které jsou v něm zabaleny, pachuť. Z tohoto důvodu v polovině 20. století nahradil v té době nejrozšířenější alobal známý jako staniol.

Fólie se nejčastěji používá k balení potravin v domácnosti, protože udržuje teplo a nepropouští tekutiny ani tuky. Neměla by se používat pouze k balení kyselých, zásaditých nebo slaných potravin, protože do ní může pronikat hliník. Potraviny zabalené do fólie si zachovávají vlhkost a šťavnatost a rovnoměrně se vaří. Při grilování fóliový tácek také zabraňuje tomu, aby tuk padl přímo do ohně, a tím zabraňuje vzniku škodlivých karcinogenních látek.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené