Přicházejí slova od dcery Bruce Willise! Lepší už to nebude…

zdroj: instagram.com/youtube.com

Vnedávné eseji publikované v časopise Vogue Tallulah Willis, dcera hollywoodské hvězdy Bruce Willise , poprvé veřejně promluvila o nemoci svého otce. Vyprávěla, jak to začalo a jak to prožívala. O chybě, kterou udělala, když si myslela, že o ni otec ztrácí zájem, a o tom, co teď dělá, aby si vytvořila co nejvíce skvělých vzpomínek.

Byl březen 2022, když rodina Bruce Willise na sociální síti učinila smutné prohlášení o herci. Akční herec musel ukončit svou dlouhou kariéru kvůli vážné nemoci.

Asi  rok po tomto oznámení Bruceova rodina na sociální síti znovu oznámila, že nemoc, kterou trpí, byla způsobena frontální časovou demencí. Příčiny vzácného onemocnění jsou, kromě vlivu genetiky, zatím velkou neznámou.

Frontotemporální demence je název, který zahrnuje hned několik neobvyklých mozkových poruch.

Život s touto nemocí proto může být nepředstavitelně frustrující, stresující a děsivý jak pro pacienty, tak pro jejich rodiny. Někteří pacienti zcela ztrácejí schopnost používat jazyk a u jiných se onemocnění projevuje prudkými změnami v chování. Pacienti se mohou stát impulzivními nebo nevhodnými, sobeckými, melancholickými, zanedbávat osobní hygienu nebo se začít přejídat. Mohou být snadno rozptýleni, zapojit se do nevhodného sexuálního chování, začít krást, nadávat nebo být lhostejní, ztratit empatii, ztratit motivaci a energii.. Příznaky mohou být podobné klinické depresi.

Bohužel se tento zákeřný typ demence obvykle vyskytuje v mírně mladším věku (40-65 let). Není však snadné ji diagnostikovat. Lékaři hodnotí velké množství faktorů, od reflexů po stav paměti, poznávání a jazykové schopnosti, a hodnotí stav mozku na základě CT a magnetické rezonance.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené