BUDETE KOUKAT: 5 věcí jen málokdo zná jejich skutečný účel a důvod!

Naše domovy jsou plné věcí, které používáme každý den, ale stále skrývají tajemství, drobné detaily, funkce nebo původ, o kterých nevíme. Něco z toho vám dnes odhalíme, takže se na tyto věci můžete začít dívat jinak.
Otvory v horní části Umyvadla nebo dřezu
Umyvadlo či dřez dnes považujeme za běžnou součást našich domovů. Existuje mnoho různých typů a tvarů dřezů a dřezů. Všechny dřezy a dřezy mají několik společných věcí. Jedním z nich je odtok, který odvádí nashromážděnou vodu, ale lze ji na přání zadržet i zátkou. Také se tím ušetří hodně vody, například při mytí nádobí. Zároveň mají další malý otvor v horní části dřezu nebo dřezu. Na první pohled se to může zdát trochu zbytečné, ale není. Jeho funkcí je zabránit přetečení dřezu, pokud zapomenete vypnout vodu. Jedná se o velmi jednoduchý, ale účinný bezpečnostní systém.

Kroužková vazba a její výhody
V dnešním papírnictví máme nespočet sešitů, z nichž mnohé mají tzv. kroužkovou vazbu. Jeho hlavní výhodou je, že umožňuje otočení listů o tři sta šedesát stupňů. Možná ale nevíte, co bylo původním impulsem k tomuto svazku. Jsou to krysy, které ničily sešity a knihy, a kovová kroužková vazba je jedním z nápadů, jak se lidé snaží krysám ztížit jejich rozbití.
Žlábky na spodní straně hrnků
Možná vás již při ranní snídani či odpolední kávě při pohledu na váš hrnek napadla otázka, proč mají hrnky na své spodní straně malý žlábek. Možná jste si dokonce všimli toho, že zatímco vaše hrnky tento žlábek mají, hrnky, do kterých vám vaří kávu babička, když ji přijdete navštívit, tento žlábek nemají. Odpověď je zcela jednoduchá a praktická. Tento žlábek je určený k tomu, aby usnadňoval odtok vody ze spodní části hrnku, která by se zde nahromadila při mytí v myčce, když je hrnek postaven dnem vzhůru. Poprvé s tímto nápadem přišla před několika lety švédská firma Ikea. To je i důvod, proč tento žlábek starší hrnky, které má doma pravděpodobně vaše babička, nemají.
Pokračujte ve čtení na další stránce