Celníci zaslechli zvláštní zvuky z plastových pytlů. To co v nich našli je šokovalo!

 

Celníci pocházející z Vietnamu měli velmi náročný den. Když jim přišlo upozorní od jednoho anonyma, který jim sdělil, že v jednom z domů slyší podivné zvuky, neváhali a dům jeli zkontrolovat.

 

 

Když do domu přijeli, nestačili se divit. Nejprve slyšeli zvláštní zvuky, které vycházeli ze sklepa. Tudíž se tam ihned šli podívat.
Ve sklepě bylo poházeno spoustu plastových pytlů. Ihned na to zjistili, že v pytlích se nacházejí zvířata.

Uvnitř našli celkem 30 zvířat, některé z nich již bojovali o život. Jednalo se o jeden vzácný druh zvířete – Luskoun Tlustoocasý, který je již na pokraji vyhynutí.

Naštěstí celníci zasáhli včas, protože poté zjistili, že zvířata měli být prodána za hranicemi.

Ve Vietnamu a asijských sátech lidé věří, že je zvířata ochrání a že některé z nich mají léčebné účinky. Bohužel v těchto státech pytláci ulovili více než milion těchto zvířat, jako je Luckoun Tlustoocasý, tudíž se zařadil mezi neprodávanější savce.

Celníci v těchto pytlích našli i další zvířata – 69 želv.

Většina zvírat naštěstí přežila a nyní se o ně stará organizace Save Vietnams Wildlife, která je po úplném uzdravení vypustí zpět do volné přírody.

Video celníků naleznete v odkazu níže.

32 pangolin rescue

They all made it!32 pangolins were rescued and brought back to our center alive. This brought up a total 77 pangolins under of care in this moment. And yes, it's costly to feed those 77 pangolins with $190/day, if you want to support us, now is the right time.

Zveřejnil(a) Save Vietnam's Wildlife dne Pondělí 23. října 2017