Češi si začali stěžovat na to, že po nákupech na Temu jim začali mizet peníze z účtu. Experti ale varují i před dalšími riziky.

zdroj: instagram.com/youtube.com

Drtivá většina zákazníků je spokojena, ale problémy se objevují

Příběhy zákazníků s mizícími penězi

Objednávka balonků za 87 tisíc korun

Filip Kraus, kadeřník, se setkal s nepříjemnou zkušeností při nákupu na Temu. Objednal si balonky pro oslavu salonu, ale po 14 dnech mu z účtu zmizelo 87 tisíc korun. „Bylo to ve dvě hodiny v noci, nepřišla žádná notifikace o žádné platbě. Netušil jsme to, až když jsem se podíval na účet, byla tam ztráta 87 tisíc,“ popsal situaci Kraus. Po několika týdnech pečlivé práce bankovních úředníků dostal své peníze zpět.

Mizící eura po nákupu oblečení

Paní Jana, která pracuje v Německu, zažila podobný problém. Po několika nákupech na Temu jí začalo z účtu mizet malé částky v eurech. „Objednávala jsem si oblečení, nějaké drobnosti na Temu, zhruba třikrát, při první objednávce se nic nestalo, až po třetí mi začaly mizet z konta peníze, 1,5 eura, 4 eura,“ uvedla Jana. I ona si je jistá, že kromě webové stránky Temu během platby nikam neklikla.

Problémy s platbami za zubní nitě a kartáček pro psa

Pan Aleš se rovněž setkal s problémy po nákupu na Temu. „Na Temu jsem si vybral zubní nitě, kartáček pro psa, protože je levnější než u konkurence. Když mi objednávka přišla, ve dvě ráno mi začaly mizet platby z mého účtu,“ sdělil Aleš. I on už měl s Temu problémy v minulosti a musel kvůli tomu zablokovat kreditní kartu.

Reakce Temu a doporučení odborníků

Snaha Temu řešit problémy

Po zveřejnění reportáží se Temu snažilo kontaktovat postižené zákazníky prostřednictvím svého polského zastoupení. V e-mailu žádali o spolupráci při interním vyšetřování a řešení problémů. Nicméně někteří zákazníci, jako Filip Kraus, již nechtěli znovu poskytovat své platební údaje.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené