Česká televize chce zvýšit koncesionářský poplatek za co nového bychom měli platit?

zdroj: instagram.com/youtube.com

České televizi hrozí omezování programů a propouštění. Stanici prý kvůli dlouhému období nezvyšování koncesionářských poplatků došly finance na udržení současné výroby. Bude se všude propouštět a může se situace změnit?
Vedení České televize oznámilo, že diváci se budou muset rozloučit s programy ČT3 nebo některými sporty, pokud parlament nerozhodne o zvýšení poplatku ze současných 135 korun na 150 korun měsíčně. Méně peněz půjde také na financování českých filmů. Schvalování velkých projektů se mezitím zpozdilo až na další dva roky a pracuje se na propouštění.

Vládní koalice v současné době pracuje na novelách zákona o ČT a Českém vysílání, ale současná verze – na rozdíl od původní senátní – změny financování veřejnoprávní televize neobsahuje. Mezitím se licenční poplatky od roku 2008 nezměnily. A s rekordní inflací a rostoucími cenami energií v důsledku ruské invaze už Česká televize nemůže garantovat kvalitu vysílání bez úspor a propouštění zaměstnanců. Alespoň to tvrdil její manažer.
Podle květnového oficiálního měření sledovanosti České televize ATO-Nielsen Atmosphere však Česká televize mezi publikem starším 15 let vyčnívá.
Kdo má platit za ČT?
Změny ve volbě poslanců však nejsou jedinými zákony souvisejícími s Českou televizí, se kterými se poslanci během těchto voleb potýkají. Vláda Petra Fialy (ODS) zařadila do svého plánového prohlášení odrážku, v níž se zavázala
„zaměří na udržitelnost financování veřejnoprávních médií“ a že to považuje za „základní podmínku jejich nezávislosti“.
Pokračujte ve čtení na další stránce

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené