České ceny šokují! Poláci i Němci jen žasnou. Podívejte se jak máme předražené potraviny!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Poslední dobou jsou návštěvníci z Polska a Německa překvapeni cenovou realitou v České republice. Zatímco dříve Češi mířili za nákupy do Polska kvůli levnějším produktům a do Německa pro kvalitu, dnes se situace zdá obrácená. Ceny potravin a dalšího zboží v Česku strmě stoupají a často předčí ceny v sousedních zemích.

V Polsku, kde byly jablka za 10 korun za kilo běžné, jsou nyní Poláci ohromeni cenami v České republice. Němečtí návštěvníci, kteří si možná pamatují doby, kdy čeští spotřebitelé plenili jejich trhy, mohou být nyní překvapeni, že některé produkty jsou nyní v Česku levnější.

Oblíbené výlety za levnější koupí jsou minulostí. V České republice pořídíte velké množství sortimentu daleko levněji. Doba se mění, uvidíme, na jak dlouho. Otázkou však zůstává, zda se tento trend projeví i na kvalitě produktů. Češi stále kupují více a v menší kvalitě, než naopak. Opět je zde tlak na menší kvalitu, místo toho, abychom kupovali dráže, ale kvalitněji. A především méně.


Příkladem může být kuřecí maso, které je v Polsku zřetelně cenově dostupnější. Zatímco v Česku může cena kuřecích řízků dosáhnout až 180 korun za kilo, v Polsku jsou dostupné za polovinu této ceny.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené