test

Chcete mít lepší a hezčí pleť? Tyto potraviny vám v tom zaručeně pomohou!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Kožní problémy trápí miliony lidí po celém světě, především ženy, pro které je často boj proti akné vyčerpávající. Pigmentové skvrny považují lidé za nevzhledné, navíc zbavit se jich není vůbec jednoduché. Kromě akné se u lidí projevují i takzvané stařecké skvrny. Obvykle se objevují na ramenou, rukou, obličeji, výstřihu a to bez ohledu na tónu pleti nebo věk. 

 

Boj proti akné a stařeckým skvrnám je často běh na dlouhou trať, avšak naštěstí existují i přirozená řešení, které vám v tomto boji pomohou. My se na ně dnes společně podíváme. Jak se tedy zbavit akné nebo stařeckých skvrn? Jednou z možností je například kurkuma. Žluté zbarvené koření se používá k výrobě směsi pro obličej i tělo. Tuto směs si často nanášejí nevěsty večer před svatbou proto, aby měly v den svatby krásnou a zářivou pleť. Není tedy žádným překvapením, že ho velké firmy začaly přidávat do svých produktů. 

Kurkuma nejen pomáhá ničit bakterie na obličeji, ale také zesvětluje pokožku. Má skvělé antioxidační a protizánětlivé účinky. Není však jedinou potravinou, která dokáže pomáhat v boji proti akné. Další takovou potravinou je například brambora. Kdo by kdy řekl, že právě brambora dokáže nejen posílit vaší pokožku, ale také nehty a vlasy, že? Jsou plné vitamínů, minerálů, mají změkčující a protizánětlivé vlastnosti. 

Brambory jsou především dobré pro redukci tmavých skvrn. Můžete je použít jako peeling, pastu, ale také tenké plátky, které přikládejte na staré jizvy po pupíncích po akné. Taktéž jsou velmi dobré v boji proti černým tečkám. Samozřejmě také nesmíme zapomenout na Aloe Vera, rostlinu, která obsahuje vitamíny E, C, A a enzymy, které pomáhají v regeneraci buněk. Nejen, že aloe pomáhá k pružnosti a hydrataci pokožky, ale také pomáhá proti vráskám a striím. Poslední velmi dobrou potravinou je oves, který rozpouští odumřelé buňky a dokáže vaši pleť pořádně rozzářit. 

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené