Chlapec se probudil po 12 letech z komatu: přinesl zajímavé poselství

zdroj: instagram.com/youtube.com

Chlapec začal ztrácet svou veškerou sílu, nedokázal ovládat svoje tělo a neustále upadal do spánku. Jednoho dne upadl Martin do dlouhého komatu, respektive umělého spánku. Samozřejmě to už v době, kdy byl v nemocnici a starali se o něj lékaři. Následně mu po několika vyšetřeních byla diagnostikována tuberkulóza mozku. Jde o velmi vážnou nemoc, se kterou je velmi těžké bojovat a bohužel, většina pacientů nakonec na následky této nemoci zemře. 

 

Lékaři mu nedávali šanci

Lékaři tedy nabyly toho úsudku, že bude lepší, když se rodiče se svým chlapcem rozloučí, protože mu nedávali šanci na to, že by se z umělého spánku probudil. Rodiče však tyto řeči neposlouchali, chlapce si vzal domů a tam o něj pečovali. Vědomí se začalo po několika letech, tělo však stále spalo. Martin ale celou dobu věděl, co se kolem něj děje. Byl uvězněn ve svém těle. Vše slyšel, ale nemohl reagovat, nemohl se hýbat. 

 Naučil se komunikovat s okolím škubáním svalů a během spánku řešil matematické úlohy. Nakonec uběhlo 12 dlouhých let a Martin se dokázal probudit! Tento příběh má však lepší konec, než jste si představovali! Rok po probuzení začal studovat vysokou školu a dokonce získal diplom. Následně vydal i knihu o svém příběhu, kde popisuje, jaké to je být v komatu. Dnes žije šťastný a poměrně úspěšný život. 

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené