Co dělat při bouřce? A co rozhodně nedělat? Tohle vše dozvíte v tomto článku!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Když je léto a velké teplo, tak se dřív nebo později dostaví i bouřky. A to se většinou nedokáže předpovědět a tak je možné, že nás bouřka překvapí třeba na nějakém výletu. A jak takové bouřky z tepla vůbec vzniknou, a kam se před ní určitě neschovávat? To se dneska dozvíte. Na začátek vám můžeme říct, že nejhorší kam se schovat je nějaká jeskyně.   

 

Tohle musí znát snad každý je celí den krásně, všude modro a zničehonic se zatáhne a začne obrovská bouře a s ní samozřejmě slejvák. A proč se v létě bouře vlastně vytváří?  Vytváří se díky tomu, že je vysoká teplota, velká vlhkost vzduch, a tzv. konvekce
 

Na našem území se vyskytuje několik typů bouří, od klasických konvekčních přes liniové až po supercelárne. Ta nejnebezpečnější bouře je však ta supercelárnová bouře, a to díky tomu, že mají dlouhou životnost, silnou bleskovou aktivitu, a k tomu jsou doprovázeny silnými přívalovými srážkami někdy i kroupami. Dokonce jsou tak silné, že občas dokáží vyprodukovat nějaké tornádo. Tohle všechno říká jeden vědec, který tohle celé tvrdí. A pokračování je na další stránce.

 

Pokračování na další straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené