Děsivé předpovědi Nostradama pro přestupný rok 2024

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Francouzský astrolog předpověděl v roce 2024 globální události, které ovlivní běh světových dějin. Rozsáhlá kataklyzmata a zhoršující se nálady ve společnosti povedou ke změnám v politice a ekonomice.

Výroky francouzského alchymisty a astrologa Michela Nostradama zůstávají stále aktuální. Navzdory skutečnosti, že velký věštec zemřel před pěti stoletími, dokázal předvídat události až 22 století dopředu. Věštec zašifroval své myšlenky do podoby čtyřverší, která dodnes představují pro lidstvo velkou záhadu.

Kdo je Nostradamus

Skutečné jméno velkého prediktora je Michel de Nostredame. Narodil se v roce 1503 v malém městečku Saint-Rémy-de-Provence, které se nachází v jihovýchodní Francii. Jasnovidec byl židovského původu. Jeho předci byli nuceni konvertovat ke katolicismu. Vláda byla k lidem z takových rodin shovívavá a nezasahovala do vzdělání a práce. Přesto k nim byli místní obyvatelé podezřívaví a ostražití, takže se takovým sousedům vyhýbali.

Michel získal dobré vzdělání a měl rozsáhlé znalosti z astrologie, medicíny, farmacie a alchymie. Prvním učitelem chlapce byl jeho dědeček z matčiny strany, který se věnoval lékařství. S ním Nostradamus ovládal jazyky a matematiku a dokonce se začal zajímat o astrologii, pro kterou dostal přezdívku „malý astrolog“.

V 15 letech se budoucí věštec stal univerzitním studentem v Avignonu. Michel po dlouhou dobu vyvíjel lék, který by pomohl zabránit infekci morem. Evropská města pak vážně trpěla neustálými epidemiemi. A nakonec se Nostradamovi podařilo vyvinout „růžové pilulky“ určené k resorpci.

Významní představitelé tehdejší medicíny byli podezřívaví k vývoji mladého výzkumu a jeho vášni pro tradiční metody léčby. Překvapivě však „pilulky“ skutečně umožnily chránit osobu před infekcí díky přírodním složkám v kompozici. Při vytváření lektvaru Nostradamus použil okvětní lístky růží, hřebíček, aloe a piliny z mladých větví cypřiše. U těchto složek bylo vědecky prokázáno, že obsahují esenciální oleje, které mají antiseptický účinek.

Nostradamus je také připisován myšlence očkování proti nemocem. Současníci však výrok inovátora ignorovali. Jen o dvě století později se anglický lékař Edward Jenner rozhodl otestovat odhad svého předchůdce a zjistil, že tato metoda opravdu funguje.

Díky svým úspěchům v medicíně získal Michel titul doktora medicíny ve věku 31 let. Tento titul mu umožňoval podepisovat všechny dokumenty latinským způsobem. Prediktor se tedy začal nazývat Nostradamus.

Po vydělaném doživotním důchodu začala věštkyně soukromě praktikovat a také začala pečlivěji studovat astrologii. Vidoucí věřil, že tyto znalosti pomáhají lépe porozumět životu. Dědictví Nostradama se skládá z velkého množství záznamů s proroctvími na mnoho let dopředu.

Jaké Nostradamovy předpovědi se již naplnily?

Nostradamus zapsal svá proroctví ve formě zašifrovaných čtyřverší. Budoucnost těchto záznamů je nejasná, tlumočníci musí vynaložit velké úsilí, aby je rozluštili. Někdy je možné jasně určit, co měl francouzský astrolog na mysli, pouze jednou nebo se již stala jiná událost, ale při dešifrování těchto fragmentů lze jen žasnout nad tím, jak přesné byly jeho předpovědi.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené