Dítě dostalo dárek od svého zesnulého otce na Ukrajině. „Sny se plní,“ řekly mu úřady

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Televizní program „Rossiya-1“ vypráví příběh chlapce z města Kostroma, jehož otec zemřel v ukrajinské válce. Aby posílili image ruských úřadů, předložili zástupci ministerstva vnitra chlapci levné chytré hodinky a model auta od vyšetřovacího výboru. Materiál má ukázat, jak se ruské úřady starají o rodiny ruských vojáků, ale místo toho ukazuje nedostatek úcty a empatie k životům padlých v nesmyslné válce. Splněný sen
„Splněny novoroční sny. Šestiletý obyvatel Kostromy jistě zná […] chlapce, jehož otec zemřel během speciální vojenské operace.]“, oznámil nahrávku moderátor.

Celému materiálu dominuje věta „sny se stávají skutečností“, kterou mnohokrát opakoval šéf ministerstva vnitra ruské Kostromské oblasti Alexandr Arapov. Chlapec si hodinky vyžádal v dopise Stromu přání, každoroční charitativní akci pořádané Putinovou platformou „Rusko – země příležitostí“. Od vyšetřovací komise dostal levné chytré hodinky a modely aut. Otec podle moderátorky „zemřel na Donbasu při obraně vlasti“. Matka se synem na videu vypadají šťastně a spokojeně s dárkem, ale neví, zda je pravý nebo zmanipulovaný.

Pokračování na další straně

Doporučené

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené