Do bubnu pračky dala 2 tablety do myčky. O tomhle už jste měli dávno vědět

zdroj: instagram.com/youtube.com

Úkolem pračky je vrátit našemu oblečení svěžest. Ne vždy si uvědomujeme, že pračka vyžaduje i určité činnosti, které prodlouží její životnost a efektivitu. Při dodržení těchto postupů bude vaše pračka ve výborném stavu a plně funkční. Jak prodloužit životnost pračky?

 

1. Buben – I když si myslíte, že je vnitřek vaší pračky čistý, nemusí tomu tak být. V zákoutích se skrývá špína. Proto se vyplatí občas zapnout prázdnou pračku na 60 stupňů a do bubnu vhodit dvě tablety do myčky. Zbaví pračku nečistot a choroboplodných zárodků.

2. Zatuchlý zápach – Z vnitřku pračky může vycházet nepříjemný zápach. Nejčastěji se objeví, když v ní delší dobu zůstane vlhké prádlo. Pokud nemůžete prádlo vyjmout hned, nechte alespoň otevřená dvířka. Vlhkost zachycená uvnitř způsobuje nepříjemné pachy.

3. Filtr Jak často čistíte filtr? Servisy praček tvrdí, že moc často ne. Filtr zachycuje drobné předměty, které se zapomněly v kapsách, jako jsou mince, kapesníky, bankovky a další. V nevyčištěném filtru se může objevovat plíseň, která se může stát živnou půdou pro choroboplodné zárodky. Nezapomeňte filtr pravidelně čistit!

4. Těsnění – Těsnění bývá také plné nečistot. V jeho zákoutích mohou vznikat bakterie. Nezapomeňte pravidelně čistit těsnění.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené