Dokáže rozpoznat hmyz podle kousnutí? Většina lidí toho není schopna a mohou mít problémy s nepoužitím správných léků. V některých případech budete muset také navštívit lékaře

Léto je tady a s ním i čerstvé ovoce a zelenina, horké počasí, koupání a bouřky. A samozřejmě ten otravný hmyz. Odhaduje se, že na Zemi žije více než 4 miliony druhů hmyzu a jen zřídka nás některý z nich kousne. Také v létě nejezdíme jen na dovolené mimo město, ale i ve státě. V přírodě je pravděpodobnost, že vás něco kousne, mnohem vyšší. Proto byste měli vědět, jaké jsou nejčastější druhy a jak je identifikovat.

U některých z nich se nemusíte bát jiných, například komárů. Místo toho by ostatní měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, nebo můžete mít dokonce závažnou alergickou reakci. Než půjdete k lékaři, v ideálním případě byste už měli vědět, co vás kouslo a proč k němu jdete. Například v případě klíšťat byste se měli hlídat asi dva týdny, protože v této době může být problémem kousnutí parazity. Dnes se tedy podíváme na nejčastější hmyz, se kterým se v přírodě a ve městech pravděpodobně setkáte, na vzhled a příznaky kousnutí, se kterými se pravděpodobně setkáte.
Klíšťata
Nejprve se podívejme na nejběžnější hmyz. Klíšťata nás ohrožují každý rok a většina z nás je po kousnutí pozná. Po nasycení však opadávají a zanechávají jen nepříjemné stopy po kousnutí.
Pokračujte ve čtení na další stránce