Hádáte se se svým partnerem? Pokud ano, dobře děláte. Tohle je 6 důvodů, proč jsou hádky ve vztahu důležité.

Někdo je nesnáší, někomu zase nevadí. Ať už hádky berete jakkoliv, je jasné, že pro většinu lidí nepatří tato aktivita mezi nejoblíbenější. U spoustu lidí figuruje uraženost, která se po hádce dostaví a následuje nepříjemné ticho a vyhýbání se člověku, se kterým hádka proběhla. Jenže mlčení, vyhýbání se a urážlivost není zrovna to nejlepší. i když jsou hádky občas velmi nepříjemné, jsou pro vztah opravdu důležité. Nejen, že dokáží vztah posílit, ale také díky nim můžete vyřešit spoustu problémů. Proto byste hádky neměli brát jako konec světa, ale spíše jako možnost zlepšit svůj vztah, ať už s kamarády, rodinou, nebo partnerem. To samozřejmě neznamená, že byste se měli neustále hádat, ale spíše byste neměli brát hádky jako něco špatného. Hádat se dá přeci i bez křiku. Pojďme se společně podívat na to, proč jsou hádky ve vztahu důležité a neměly by v něm chybět.

Zachraňují vztah

Mlčení je často mnohem nepříjemnější, než nějaká hádka. Hádky nám pomáhají dostat ze sebe nejrůznější myšlenky a říct tak to, co si myslíme, že říct potřebujeme. Často díky hádkám dokážeme vyjádřit názor, který bez hádky nejsme schopni vyslovit. Navíc komunikace je ve vztahu opravdu důležitá a díky hádkám si dokážeme s partnerem mnohdy říct mnohem více věcí. Díky hádkám dokážeme přijít na chyby a následně je odstranit.

 

Posílení

Každá hádka nám může pomoc vztah posílit. Pomoc nám v osobním růstu a náš vztah posunout někam dál. Dokážeme se díky nim dozvědět, jaké chyby děláme a můžeme je následně napravit. To samé i naše polovička. Z chyb se můžeme poučit a napravení chyb může vztah jedině zlepšit.

Jádro problému

Člověk často mlčí, protože se nechce hádat, což je obrovská chyba. Často nedokážeme člověku říct vlastní názor, protože se bojíme hádky, která by nemusela dopadnout dobře. Něco nás štve, ale když si o tom s člověkem nepromluvíme, nepřijdeme na to, proč nás to vlastně štve a v čem je problém. Hádka dokáže páru najít jádro daného problému a podle něho daný problém vyřešit.