Horko, bouřky a stresující týden před námi! Meteorologové varují: Fyzická i psychická pohoda ohrožena!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Před námi je pracovní týden plný horka a nepříjemných překvapení! Meteorologové dnes oznámili, že se blíží období extrémních teplot, které budou provázet bouřky. A co je ještě horší, tato kombinace hrozí nejen našemu tělu, ale i psychické pohodě.

Podle nejnovější předpovědi na pondělí se můžeme těšit na jasné až polojasné oblohy, ale pozor! Místy se mohou vyskytnout přeháňky nebo dokonce bouřky. Nocní teploty se pohybují mezi 16 a 20 °C, ale to není nic ve srovnání s denními maximy, která budou dosahovat neuvěřitelných 30 až 34 °C. Připravte se na opravdu horký den!

Ani úterý nepřinese úlevu. Polojasné až skoro jasné nebe, ale opět místy hrozí přeháňky a bouřky. Teploty v noci klesnou na 14 až 18 °C, ale přes den nás čekají extrémní horka s maximy 30 až 34 °C. Zvlášť ti, kteří pracují venku, by si měli dát pozor na dehydrataci a přehřátí.


A středa? Ten přinese ještě větší zvrat. Oblačná až zatažená obloha, a to není zdaleka vše. Na většině území se očekává občasný déšť, přeháňky a dokonce silné bouřky, které budou ojedinělé, ale mohou způsobit vážné problémy. Teploty v noci budou mírně vyšší, pohybující se mezi 17 a 21 °C, ale přes den se budeme muset spokojit s maximy mezi 27 a 32 °C.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené