Hrdinský čin malé holčičky! Jak dokázala zachránit život své maminky?

Holčička, která má pouze 7 let, se přesto v krizové chvíli nezalekla a zachovala chladnou hlavu, díky kterému zachránila život vlastní maminky. Její hrdinský čin je velice obdivuhodný, a to protože mnoho dětí by při pohledu na jejich maminku v utrpení nevědělo, co mají dělat.

Becky Greenová společně s dcerkou Jessicou trávily čas doma v anglickém městě Preston. V momentě, kdy 7 letá Jesicca sledovala televizi, najednou 32-letá žena odpadla na zem a dostala silný záchvat. Měla viditelné a silné křeče, nemohla dýchat a dokonce ztratila vědomí. Jessica však okamžitě schopně zareagovala, chrstla jí do obličeje sklenici studené vody k probuzení a mámě poskytla první pomoc, kterou pochytila z videí na YouTube.

Následně utíkala po mobil a zavolala pomoc. Jenomže neznala však heslo, bez kterého se nelze dostat do kontaktů. Naštěstí si v tu chvíli však uvědomila, že nemusí znát heslo, pokud se jedná o nouzové volání. Zavolala záchranářům a popsala jim celou událost a své postupy, přičemž ti ji po příjezdu okamžitě převezli do nemocnice.

“Jsem na ni tak hrdá. Nemohu uvěřit tomu, jak hrdinsky se zachovala. Muselo to být pro ni velmi stresující, když viděla, jak jsem zkolabovala, ale ona se zmobilizovala a pokusila se mě zachránit,” řekla takto hrdá matka pro dailymail.co.uk.

Becky nakonec díky tomuto záchvatu diagnostikovali epilepsii, ale tento zážitek Jessicu natolik ovlivnil, že se chce stát zdravotní sestrou nebo lékařkou a pomáhat lidem.

Snad se jí to jednou podaří – držíme palce!