Jak probíhalo nakupování za minulého režimu? Pro dnešní generaci naprosto nepředstavitelná věc!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Nákupy za minulého režimu jsou pro mladou generaci zcela neuvěřitelné. Jak vypadalo obyčejné nakupování za doby socialismu? Zboží na příděl nikdo nevyhledává. Dnes můžeme navštívit obchod kdykoli a pořídit si téměř cokoli. Za éry socialismu to však bylo úplně jinak. Mnoho rodičů a prarodičů vypráví mladším o tomto období, avšak čím dál tím více lidí na to zapomíná. Historii si často připomínáme pouze během státních svátků, což je velká škoda. I současná generace by měla vědět, jak probíhaly nákupy pro jejich předky.

 

Fronty na ovoce jsou dobře známé příběhy, jak naše babičky čekaly ve frontě po banány. Avšak nebylo to jen o banánech. Podobně to fungovalo i s masem, rybami, dalšími druhy ovoce a zeleniny. Dokonce se čekalo i na hygienické potřeby, plenky a další zboží. Získání potřebného zboží nebylo vůbec snadné.

Co se týče dovolené v zahraničí, dnes můžeme v naší svobodné zemi jet na dovolenou prakticky kamkoliv a kdykoliv. Za doby Československa to nebylo možné. Na dovolenou v Rakousku jste často čekali několik dní a museli jste si vystát frontu. Členové rodiny se střídali, aby nikdo nepřišel o možnost dovolené. Dnes je to mnohem jednodušší. Stačí vyplnit online formulář a můžete jet na druhý konec světa.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené