test

Jaké psy jsou nejvěrnější a které mohou být nebezpečné? Zjistěte, zda váš pes patří k těm dobrým nebo zlým!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Mnoho lidí považuje psy za zvířata, která jsou schopna bezpodmínečné lásky k lidem, na rozdíl od koček. Proto není překvapením, že psi jsou symbolem věrnosti. Při slyšení výrazu „věrný pes“ si většina lidí ihned připomene Hachika. Ale kromě akit jsou i jiné rasy psů, které mají tuto vlastnost. Německý ovčák je nejvěrnější psí rasa na světě. Tyto svalnaté psy s výškou v kohoutku 56 až 66 centimetrů jsou od přírody vyrovnané, aktivní, snadno se učí a jsou podezíraví vůči cizím lidem. Touha sloužit majiteli a inteligence jsou spojeny s nebojácností a touhou být užitečný.

Jsou klidní, sebevědomí a vždy loajální. Není divu, že o německých ovčácích vyprávějí tolik hrdinských psích příběhů, kteří by pro své lidi udělali cokoli. Jsou přezdíváni „lepkaví psi“, protože se svým majitelem zůstanou vždy krok za krokem. Když je pes správně vycvičen a majitel mu poskytne co nejvíce času, nenajdete na světě věrnější zvíře.

Chow Chow

vypadají velmi roztomile, ale mají poměrně špatnou povahu. Dospělý chow chow nového majitele alespoň ignoruje. Je to zdrženlivý, nezávislý pes, který může být tvrdohlavý. Zástupci této rasy se mohou velmi připoutat k osobě a mohou být agresivní, když mají pocit, že jsou – nebo jejich majitel – v nebezpečí. I když vypadají jako roztomilí plyšáci, mají naprosto odlišnou povahu.

V posledních letech se zlepšil jejich temperament, a je předpokládáno, že chowy mohou být kvůli nedostatku výcviku a socializace v mladém věku zlí. Pokud jsou již od mládí zavedeni k dětem, kočkám a dalším domácím mazlíčkům, lze problémy předejít.

Pokračujte ve čtení na další stranu.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené