Jaký je to pocit zemřít? Neurologové provedli stovky testů, aby zjistili, co se děje s tělem před smrtí. Odborníci se domnívají, že 30 vteřin těsně před smrtí je velmi vzrušujících

zdroj: instagram.com/youtube.com

Přemýšleli jste někdy o tom, co znamená zemřít? Na světě je mnoho věcí, na které věda neustále hledá odpovědi, ale zatím marně. Černé díry, láska, smrt atd… Doufejme, že jednou budou všechny zodpovězeny, ale do té doby můžeme jen spekulovat.

Neurolog Dr. Cameron Shaw provedl stovky testů, aby zjistil, co se děje s tělem před smrtí. Tento odborník se domnívá, že 30 vteřin těsně před smrtí je velmi vzrušujících.

Tělo před tím než máte zemřít. Co se děje?

Okamžiky bezprostředně před smrtí zůstávají vždy neznámé. Přesto se vědci neustále snaží o tomto „procesu“ zjistit co nejvíce. V důsledku toho se o reálnosti zážitků blízkých smrti neustále diskutuje. Někteří lidé věří, že když se člověk chystá opustit tento svět, proběhne mu před očima celý život a vidí své zesnulé blízké nebo tunel, na jehož konci spatří světlo. Na tuto otázku snad ani neexistuje jednoznačná odpověď.

Neurolog Dr. Cameron Shaw se rozhodl studovat mozky pacientů, aby posoudil, co se děje těsně před smrtí a jak by mohl vypadat bod smrti. Subjekty souhlasily s tím, že se vzdají svého těla pro vědu. K jakým závěrům vědci dospěli?

Dr. Shaw vysvětluje, že smrt je fatální přerušení průtoku krve mozkem, a popisuje, co viděli lidé, kteří zažili klinickou smrt. „Víme o tunelovém vidění. Dochází k němu, když je přerušen přívod krve do mozku. Když omdlíme, první, co vidíme, je zúžení vidění a následně tma. Zážitek smrti je podle neurologa v mnohém stejný, jako když omdlíme.

 

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené