test

Konec Velké Banky v Česku: Do konce listopadu musíte zachránit své finance, jinak byste o ně mohli přijít.

zdroj: instagram.com/youtube.com

S postupujícím časem se v České republice stává čím dál běžnějším jevem zánik některých bankovních institucí. V minulosti jsme již byli svědky uzavření činnosti bank jako Živnostenská banka, Zuno nebo eBanka. Nyní je na řadě Hello bank, která oznámila, že opouští český trh. Tato banka, kterou provozovala finanční skupina BNP Paribas Personal Finance, byla považována za moderní a inovativní instituci, která si získala mnoho klientů. Jaký však bude osud těch, kteří měli u této banky účet?

 

Je důležité zdůraznit, že když jakákoli banka končí svou činnost, klienti mají své finanční prostředky pojištěny. Toto pojištění však platí pouze do určité výše, a to konkrétně do 100 000 eur, což v současnosti představuje něco málo přes 2,4 milionu korun. Jak uvedl server Finance, toto pojištění se většinou nevztahuje na téměř žádné investice, jako jsou dluhopisy, akcie a další. I tyto peníze mohou být potenciálně ohroženy.

Od prosince už klienti Hello bank nebudou moci využívat elektronické bankovnictví této banky. Proto je zásadní zajistit si převod finančních prostředků a vyřešit všechny související záležitosti nejpozději do 30. listopadu 2023.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené