Kuchařský trik japonského šéfkuchaře: 10x lepší rýže než jste jí vařili! Funguje i na nejlevnější z obchodů!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

S tímto jednoduchým trikem od japonského mistra už vaše rýže nebude nikdy nedokonale uvařená. Nyní chutná vždy dokonale. A kdo je lepší ve vaření rýže než japonští kuchaři. Jsou to oni, kdo s vámi sdílí tajemství vaření rýže. Takže pokud jste někdy měli rýži, která byla lepkavá a nepříliš chutná, opravdu to zkuste. I obyčejná rýže se může rázem proměnit v dokonalý pokrm. Opravdu to vyzkoušejte, protože výsledky budou vždy naprosto dokonalé.

Rýže musí být před vařením namočena ve studené vodě po dobu 10 minut. To je opravdu nutné, protože rýže tak absorbuje vlhkost. Ujistěte se, že rýže je zcela pokrytá vodou. Po 10 minutách rýži slijte a ještě několikrát propláchněte. Přendejte jí na pánev se silnějším dnem. Nyní nalijte vodu na rýži, která by měla rýži zcela pokrýt, a zapněte oheň.
Přikryjte a vařte na středním plameni celých 8 minut po varu. Po 8 minutách hrnec stáhněte z plotny, ale nechte poklici. Nechte rýži nasáknout asi 30 minut. I když se voda nevstřebá, nikdy by se neměla vylévat, je to úplně zbytečné. Po půl hodině přidejte k rýži dalších 50 gramů másla a dobře promíchejte.
Pokračujte na další straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené