Extrémní předpovědi meteorologu! Podívejte se jaké extrémní vedra se ženou do Čech!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Vlny extrémních veder přicházejí: Co nás čeká v nadcházejících měsících?

Sezónní předpovědi amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) signalizují nadcházející letní měsíce provázené vlnami extrémních veder v Evropě i Severní Americe. Po loňském roce, kdy jsme byli svědky rekordních teplot a vln žáru, se nám blíží další období výjimečného tepla. Co můžeme očekávat?

Přechod meteorologických jevů: Od El Niňo k La Niňa

Podle meteorologů z NOAA jev El Niňo postupně ustupuje, připravujíc místo jinému meteorologickému jevu, a to La Niňa. Tento přechod signifikantně ovlivňuje povrchové teploty moří a oceánů, což má dalekosáhlé dopady na počasí po celém světě.

Dopady na Evropu

Evropa se podle předpovědí ocitne v náruči extrémního tepla, které může překročit i předchozí rekordy. Zatímco v některých regionech kontinentu je již teď klimatizace vzácností, odborníci varují, že se s častějšími vlnami veder bude muset evropská populace přizpůsobit novým klimatickým podmínkám.

Severní Amerika: Podobný osud jako Evropa?

Ani Severní Amerika nebude ušetřena dopady nadcházejícího tepla. Po loňských extrémech může letos opět narazit na rekordní teploty a vlny horka. Tento jev může mít značné dopady na životní podmínky obyvatelstva a vyžaduje opatření na ochranu zdraví a bezpečnosti všech.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené