Lidl zásadně zvýšil platy prodavačkám, ale odhaluje se realita jejich práce po roce!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Několik let zpátky se hovořilo o zbytečnosti prodavačů a prodavaček v blízké budoucnosti. Při příchodu samoobslužných pokladen se zdálo, že jejich povolání je ohroženo. Dokonce i doplňování regálů bylo zvládnuto bez problémů pomocí robotů.

Však se od té doby stalo něco úplně jiného. Prodavačky nejenže zůstaly nezbytné, ale navíc je jich obrovský nedostatek. Dnešní generace není ochotna se věnovat tomuto povolání a bez pracovníků z východních zemí bychom se museli potýkat s dlouhými frontami v obchodech.

Proto není překvapením, že obchodní řetězce každý rok zvyšují platy prodavačkám. V tomto směru je předním příkladem Lidl, kde zaměstnanci mohou hrdě říci, že vydělávají stejně, ne-li více než lidé v kancelářských pozicích.

Například v Praze mohou prodavači ve společnosti Lidl začínat s platovou hladinou 35 tisíc korun, což není vůbec špatné. Skladníci pak dostávají ještě více. Už od začátku je jasné, že existuje možnost kariérního růstu a zvýšení platu, což je prakticky automatické. Přesto je třeba si uvědomit, že to není zadarmo.

Pokračujte ve čtení na druhé straně. Dozvíte se -Důležnost lidského faktoru v obchodech: Klíčová role prodavačů v zákaznické zkušenosti

(otevřete si jí níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené