Malá Alžbětka, které bylo pouze 6 let si šla hrát sama k řece na Slovensku a následně se utopila.

zdroj: instagram.com/youtube.com

Tragická událost v Pohorelé: Co se stalo?

Nedělní odpoledne v Pohorelé, okres Brezno na Slovensku, přineslo obrovskou tragédii. Šestiletá Alžbětka se utopila v rozvodněné řece Hron.

Samostatná hra u řeky

Dítě si mělo jít k rozvodněné řece hrát samo, bez dozoru rodičů. Podle informací televize JOJ si rodiče uvědomili, že něco není v pořádku, až po hodině a začali ji hledat. Jedna z obyvatelek Pohorelé uvedla: „Když tam spadla, nikdo nebyl venku.“ Mluvčí banskobystrické policie Petra Kováčiková dodala, že dítě bylo naposledy viděno u řeky Hron.

Pátrací akce

Na místo vyrazili hasiči na člunu a do pátrání se zapojili i dobrovolníci. Obyvatel obce, který se účastnil pátrání, řekl: „Hledali jsme, co to šlo.“ Podle mluvčí banskobystrické krajské policie Márie Faltániové se tělo zachytilo na větvích. Policie nyní vyšetřuje okolnosti tragédie a bylo zahájeno trestní stíhaní.

Druhá tragédie za několik dní

Utonutí bratrů u obce Šarovce

Tato událost není jedinou tragédií, která se v posledních dnech stala na řece Hron. U obce Šarovce se v sobotu utopili dva bratři ve věku 22 a 21 let. Šli se koupat s dalšími pěti lidmi, když je strhl proud. Oba muži pomáhali ostatním na břeh, ale sami skončili nezvěstní.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené