Matka šokuje extrémním krmením: 2-ročného syna živí neuvěřitelným způsobem, a lidé volají na sociálku!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

ladá matka z Německa, Glorie Zasso, vyvolává kontroverzi a bouři kritiky díky nekonvenčnímu způsobu, jakým krmí svého dvouletého syna Isaaca. Zdánlivě zdravé dítě má na svém jídelníčku pouze maso a živočišné vnitřnosti, což vyvolalo vášnivou diskusi o vhodnosti takového stravování.

Gloria Zasso a její manžel Thomas jsou dlouholetými vegany, ale vše se změnilo, když se Glorie potýkala s artritidou po narození Isaaca. Lékaři jí předepsali léčbu s léky užívanými i při chemoterapii, kterou však odmítla. Namísto toho se obrátila ke „mäsožravé“ dietě, kterou našla na internetu a která zlepšila její zdravotní stav.

Avšak rozhodnutí Glorie krmít svého syna Isaaca pouze masem a živočišnými produkty vyvolalo rozhořčení mezi odborníky i veřejností. Dvouletý Isaac se každý den setkává s dietou, která je diametrálně odlišná od jídelníčků jeho vrstevníků. Surový steak na snídani, jehněčí plece na oběd a opět maso na večeři – to je pravidelný režim malého chlapce.


Ovocí je na jídelníčku jen sporadicky a zelenina úplně chybí. Výživoví poradci a odborníci na vývoj dětí upozorňují na rizika takového extrémního přístupu. „Dítě ve vývoji potřebuje rozmanité živiny, které maso neposkytuje. Absence vlákniny a zeleniny může mít dlouhodobě negativní dopady na Isaacovo zdraví,“ varuje jedna z výživových odbornic.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené