Mladá voda přežila 2 miliardy let! Geologové objevili nejstarší živou tekutinu na planetě a chtějí jí otestovat!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Skandální objev! Geologové odhalili tajemství nejstarší vody na Zemi, která je stará více než 2 miliardy let. Tato šokující kapalina byla objevena při hloubkovém průzkumu kanadského dolu a její výjimečná chuť doslova překvapila vědce.

S naší planetou starou 4,6 miliardy let jsme se předháněli v klimatických změnách a evolučních zvratech, ale teď máme možnost nahlédnout do jejího neuvěřitelného minulosti. Podle prestižního vědeckého webu IFLScience je toto objevení ohromným krokem vpřed. V roce 2016 učinili geologové při průzkumu opuštěného kanadského dolu nečekaný objev.

Na úžas všech se ve vzdálenosti tří kilometrů pod zemí začala řinout proudící voda. Analýza vzorků odhalila, že se jedná o nejstarší vodu naší planety, jejíž stáří se odhaduje mezi 1,5 až 2,64 miliardami let.


Tento závratný objev otevírá dveře do tajemné minulosti Země, kterou jsme si představovali pouze v našich nejdivočejších snech. Vědci se nyní těší, že tato dávná voda jim poskytne důležité informace o naší mateřské planetě, která se stala domovem lidstva.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené