Moruše je zázrak přírody. Její blahodárné účinky se dnes využívají téměř všude. Díky svým vlastnostem je nepostradatelná v každé domácnosti.
K dostání jsou moruše bílé, černé a červené. Její plody se snadno zaměňují s malinami. Snad proto se jí říká maliník. Nejčastěji se konzumují listy moruše. Proto se moruše vysazovaly podél cest a jejich plody se sušily a práškovaly a používaly jako umělé dochucovadlo. Z moruší se také vyrábí morušové víno a džem.
Nejznámější účinky na zdraví
- Chrání buňky před radikály
- antiseptické účinky
- Pročišťuje organismus, pomáhá játrech
- Prevence vzniku rakoviny
- Prevence vzniku kardiovaskulárních onemocnění
- odstraňuje kašel
- Odstraňuje bolesti břicha a plynatost
- Podporuje pravidelnou stolici
- Normalizuje hladinu cukru v krvi
- Snižuje vysoký cholesterol
- Snižuje vysoký krevní tlak
- Prevence vzniku anémii
- Prevence vzniku Osteoporózy
- Podporuje tvorbu červených krvinek a kostní hmoty
- Zklidňuje nervový systém
Zázračný strom i plody
Černá moruše proti infekci
Tyto bobule mají různé léčivé účinky. Používá se k léčbě infekcí močových cest a při problémech s dýchacími cestami a krkem. Často se používá k léčbě závratí, nespavosti a depresí. Šťáva je užitečná také při kašli a problémech s nadměrným močením a pocením. Je také účinná proti aftám a účinně hojí rány na dásních. Nezralé plody jsou užitečné při průjmech a zralé plody při zácpě.
Bílá moruše našla uplatnění v kosmetice
Moruše se používá především v kosmetice. Morušovník bílý obsahuje inhibitory, které brzdí syntézu melaninu, takže mnoho kosmetických přípravků je určeno k bělení pleti a odstraňování skvrn. Mnoho očních krémů obsahuje morušové bílé, které tonizují a čistí obličej. Její účinky jsou podobné jako u moruše černé, je účinná při artritidě, fyzické slabosti, očních chorobách a nerovnováze nervového systému.
Kůra z moruše pro zdravější střeva
Kůra je výborným prostředkem proti střevním parazitům. Pomáhá při léčení střev a žaludku. Pomáhá také při otravě jídlem, ať už alkoholem nebo houbami. Z kůry se vyrábí i prášek, který se používá k zevnímu použití při ranách.
Ovoce se obvykle sklízí od června do srpna, listy na jaře. V případě moruše je obzvláště výhodné, že ovoce lze konzumovat čerstvé i sušené. Mulberry má opravdu flexibilní použití a jeho konzumace může a jen pomůže našemu zdraví.
Listový čaj z černé moruše pro diabetiky
Život diabetika rozhodně není snadný. Každý den musí dávat pozor na hladinu cukru v těle. Čajový lístkový čaj může pomoci s mnoha problémy s cukrovkou.
Nalijte asi 50 gramů listů moruše na půl litru vroucí vody a nechte ji vyluhovat po dobu deseti minut. Napněte čaj a vypijte jej během dne.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.