NAKRESLILA DĚSIVÉ TAJEMSTVÍ. DĚTSKÉ OBRÁZKY ODHALILY ZRŮDNOST.

Malá krásná šikovná holčička žila spokojeně se svou rodinou, chodila do školy, pomáhala rodičům a všem dělala jen samou radost. Nicméně se u ní nenápadně začaly projevovat náhlé změny nálad, které si nikdo nedokázal vysvětlit. Situace se vyhrocovala až do té chvíle, kdy dívka dokonce odmítla navštěvovat své dříve oblíbené lekce angličtiny- jejím velkým snem totiž bylo stát se překladatelkou. To už rodiče zbystřili pozornost. Navštívili dětského psychologa, který jim doporučil, aby důkladně prohledali dceřin pokoj. Svou pozornost měli zaměřit na sebemenší detaily, psaníčka, hračky, obrázky.

Jaké bylo jejich překvapení, když v dceřině pokoji objevili desítky kreseb, které potvrdily jejich hrozné obavy! To, co by nechtěl zažít žádný rodič, však oni berou jako velký dar a požehnání- přišli totiž na to, co se jejich dítěti stalo a mohli zasáhnout, aby její utrpení skončilo.

A co že obsahovaly ony hrůzné dětské kresby? Všechny měly jen jeden ústřední motiv- postavičku malé holčičky a velkého člověka ležícího na ní. Na jednom obrázku na posteli, na dalším na stole…najednou už nebylo těžké uhodnout, co se stalo. A jelikož události nabraly rychlý spád, brzy se našel onen „velký člověk“ z obrázků. Rodiče zjistili, že kněz, který vedl lekce angličtiny, muž, kterému s důvěrou svěřili své dítě, ji sexuálně zneužíval. Muž z obrázku má tedy jméno- Joao da Silva. Teď mu tedy již nezbývá nic jiného, než se modlit za spravedlivý trest. A pro všechny rodiče ať platí, že věnují svým dětem pozornost, mluví s nimi o možném nebezpečí a hlavně udržují vzájemnou důvěru. Ta může být v daných případech tím nejdůležitějším.