Neskutečná gigantka! Nejvyšší žena na světě s rekordy a vzácným syndromem!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Vzrušení a obdiv – to jsou slova, která vzbuzuje jméno Rumeysa Gelgi, nejvyšší ženy na světě. Tato 26letá dáma pochází z Turecka a její příběh je plný neuvěřitelných úspěchů a osobního odhodlání.

Rumeysa se narodila 1. ledna 1997 v Turecku s vzácným genetickým onemocněním zvaným Weaverův syndrom. Toto onemocnění je charakterizováno nejen rychlým růstem, ale také dalšími příznaky, jako je abnormální mezera mezi očima, tichý chraplavý hlas a charakteristická pastovitá kůže. Jen několik desítek případů tohoto vzácného syndromu bylo dosud popsáno, což z Gelgiové dělá jedinečnou a neuvěřitelnou bytost.

Svůj neuvěřitelný růst začala Rumeysa projevovat již ve velmi mladém věku. Ve svých šesti letech dosahovala výšky 172 cm, čímž již překonávala většinu dospělých. Dnes, ve svých 26 letech, měří ohromujících 215,16 centimetru.


Ale Rumeysa Gelgi není pouze nejvyšší ženou na světě – je také držitelkou pěti světových rekordů v Guinessově knize rekordů. Její neuvěřitelně dlouhé ruce, prsty a záda ji přivedly na vrchol, kde se její jméno stalo synonymem výjimečnosti.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené