Neuvěřitelné rekordy Japonska v délce života: Důvody, proč japonská populace žije tak dlouho.

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Guinnessova kniha rekordů nezaznamenává pouze jednotlivé dlouhověké osoby z celého světa, ale také dvojčata. Jako nejstarší žijící jednovaječná dvojčata byly zapsány dvě japonské sestry v Guinnessově knize rekordů. Dne 1. září 2021 bylo zaznamenáno, že sestry jsou ve věku 107 let a 300 dní.

Sestry se jmenují Umeno a Koume. Narodily se 5. listopadu 1913 v rodině s 13 dětmi a přežily dva světové války. Umeno má čtyři děti a Koume tři. Sestry nyní žijí v různých částech Japonska v péči domovů pro seniory. Kvůli situaci s koronavirem jim bylo místo osobního předání potvrzení o zápisu do knihy rekordů posláno poštou. Pracovníci domovů pro seniory informovali, že Umeno brečela, jakmile potvrzení uviděla, zatímco Koume kvůli problémům s pamětí nebyla schopna pochopit význam potvrzení.

Koume Kodama opustila tento svět 3. února 2022 ve věku 108 let a 90 dní. Umeno Sumiyama momentálně žije v japonské prefektuře Oita ve věku 109 let a 115 dní. Předchozí rekord byl rovněž držen japonskými ženami – 107 let a 175 dní. Japonsko má nejvyšší očekávanou délku života na světě a starší lidé jsou vysoko respektováni.

Otevřete si pokračování článku na další straně.

Doporučené

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené