Nevěříte, jaký vážný problém postihl 5letého chlapečka! Varování od matky tří dětí vás překvapí!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Malý kluk trpěl oteklým a zbarveným prstem na noze způsobeným pramenem vlasů, který se kolem něj obtočil. „Byla jsem naprosto šokována, že se tohle mohlo stát,“ řekla matka. Sara Ward, matka z Missouri, se snaží zvýšit povědomí ostatních rodičů o nebezpečí vzácného onemocnění, které způsobilo, že její pětiměsíční syn skončil na pohotovosti.

Na Facebooku sdílela svůj příběh poté, co se u jejího syna Logana objevily příznaky Hair Tourniquet Syndrome, což je porucha spojená s uvíznutým vlasovým pramenem. První znepokojující příznaky se objevily 22. ledna a do týdne se rodiče ocitli u dětského lékaře a později na pohotovosti. „Byla to pro mě novinka, přestože jsem matkou potřetí. Nikdy předtím jsem se s tímto problémem nesetkala, a ani u dětí mých přátel či rodinných příslušníků se to nestalo,“ uvedla matka.

Také řekla, že si plně neuvědomovala závažnost tohoto stavu. Její manžel a ona si jednoho sobotního večera všimli, že Loganův prst má tmavší odstín než obvykle. „Nepřikládali jsme tomu příliš velkou váhu, protože se zdálo, že ho to vůbec neobtěžuje,“ uvedla. Nebrali to vážně, dokud se barva prstu po víkendu nezměnila. „Do pondělí se to nezlepšilo a začalo to vypadat červeněji, objevila se čára táhnoucí se dolů po prstu,“ vysvětlila.


Tehdy se rozhodla odvézt Logana k lékaři, který zjistil, že je to způsobeno syndromem vlasových turniketů, který se vyskytuje, když se pramen vlasů nebo nit omotá pevně kolem části těla, jako jsou prsty na rukou a nohou. Tato vzácná porucha se obvykle vyskytuje u kojenců a malých dětí. Pokud není včas rozpoznána, může způsobit vážné poškození a v extrémních případech může vést až ke ztrátě postižené části těla.

Pokračujte ve čtení na druhé straně. Dozvíte se -Překvapivá zkušenost matky: Odstraňování uvíznutého vlasového pramene u dítěte

(otevřete si jí níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené