Podívejte se jak vypadala Helena Růžičková jako mladá, štíhlá a neznámá dívka! Poznáte jí?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Helena Růžičková, narozená v roce 1936, je jméno, které rezonuje napříč generacemi českých diváků. Její kořeny sahají hluboko do kulturního zázemí, neboť vyrůstala v rodině, kde umění mělo pevné místo. V dětství se věnovala baletu, což formovalo její štíhlou postavu a umělecký výraz.

 

Helena Růžičková se proslavila svými komediálními rolemi, které zůstávají v paměti diváků i dnes. Její výkony ve filmech jako „Slunce, seno, jahody“ či „Slunce, seno a pár facek“ jsou dodnes citovány. Nebyla však jen komediální herečkou – excelovala také v dramatických rolích, které dokazovaly její všestrannost a herecké mistrovství.

Od baletu k herectví

I když se zpočátku věnovala baletu, cesta Heleny Růžičkové vedla k herectví. Po neúspěšných přijímacích zkouškách na chemickou školu se rozhodla věnovat divadlu. Přestože nikdy nezískala formální herecké vzdělání, její přirozený talent a charisma ji dovedly na vrchol českého filmového a divadelního světa.

Fascinující osobnost mimo kameru

Helena Růžičková nebyla jen herečkou. Byla také ženou mnoha zájmů a talentů. Známá byla například svým zájmem o věštění budoucnosti, což jí přidalo na popularitě. Je fascinující, jak osoba spojená s humorem a komedií mohla mít tak hlubokou a mystickou zálibu.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené