Podivný psací stroj nalezený na dně Baltského moře. Jeho historie je děsivá

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Minulý měsíc objevili němečtí potápěči pátrající po opuštěné rybářské síti na dně Baltského moře neobvyklý kus historie. Bylo to podivné zařízení s klíčem a rotorem, zrezivělé a pokryté řasami, ale relativně neporušené. „Jeden kolega připlaval a řekl: V síti je starý psací stroj,“ řekl vedoucí potápěč Florian Huber.

 

 

Stejně jako psací stroj sloužil i tento přístroj k posílání zpráv, a jak uvedla agentura Agence France-Presse, skupina objevila vzácný nález. šifrovací stroj Enigma. Potápěči stroj objevili u pobřeží zálivu Görting, který je součástí Baltského moře v severovýchodním Německu. Tým, který byl pověřen Světovým fondem na ochranu přírody (WWF), použil sonarovou technologii k hledání „sítí duchů“ (opuštěných rybářských sítí), které znečišťují moře a představují smrtelnou hrozbu pro ryby, mořské ptáky a další mořské savce.

Stroj nalezený potápěči měl tři rotory a pravděpodobně pocházel z německé válečné lodi. Výkonné ponorky, které v první a druhé světové válce zasadily Spojencům těžké údery, byly obvykle vybaveny složitějšími čtyřrotorovými engimami, řekl agentuře DPA Jan Witt, historik z Německé námořní společnosti.

 

 

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

 

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené