Pokud patříte mezi dvě procenta géniů, můžete tento optický úkol vyřešit za pouhých osm sekund. To se v České republice ještě nikdy nepodařilo

zdroj: instagram.com/youtube.com

Vizuální výzvy jsou na sociálních sítích stále populárnější. Většina těchto vizuálních výzev je však velmi obtížná. Vizuální  hádanky a výzvy jsou v dnešní době stále populárnější a v mnoha případech se na sociálních sítích a internetu šíří velmi rychle.

Řešitelé hádanek a ti, kteří si věří při řešení extrémně obtížných výzev, však mají jedno společné. Jsou zmatení. Takto obtížné a opticky velmi krátké výzvy totiž dokáží vyřešit jen 2 % lidí. Vizuální výzvy, ze kterých se i géniům zatočí hlava Na internetu se objevuje stále více vizuálních iluzí a výzev.

Lidé zjistili, že takové mentální hry pomáhají stimulovat mozek a oči. Ve skutečnosti jsou tyto hry skvělé pro stimulaci očí a věnování pozornosti detailům. Poskytují však také trénink mozku v podobě řešení vizuálních hádanek v krátkém čase. To však není vždy snadné. Ve skutečnosti jsou některé úkoly charakterizovány jako extrémně obtížné.

Pes mezi kravami

V tomto vizuálním úkolu je mezi kravami ukrytý pes; úkolem je najít psa do 8 sekund.

Nyní se pozorně podívejte na fotografii výše – pokud během osmi vteřin rozpoznáte psa v krávě, pravděpodobně patříte mezi génie.

Vy ostatní se zkuste podívat na fotografii znovu, s použitím výše uvedených indicií, aniž byste byli v časové tísni. Zahlédli jste ho?

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené