Polská Biedronka srazila ceny ovoce a zeleniny. Žádný prodejce v ČR se k nim nemůže přiblížit.

zdroj: instagram.com/youtube.com

Každý asi ví, že jídlo je v dnešní době v Polsku levné. Většina lidí, kteří bydlí poblíž hranic, jinde moc často nenakupuje. Nakupování v Polsku se vyplatí, i když jedete jen pro nějaké potraviny. Při prohlížení nejnovějšího letáku asi nejvšudypřítomnějšího supermarketu Biedronka nás překvapily i ceny.
Zvláštní pozornost věnujeme ovoci a zelenině, která je v současné době v ČR drahá. Píšeme, že třeba v Hradci Králové stojí kilo cherry rajčátek 590 korun a jsme na Holešovické tržnici, kde kus květáku stojí 95 korun a kilo papriky 179 korun.
„Ovoce a zelenina jsou v dnešní době luxusní zboží,“ slýcháme od tamních prodejců.

 

 

Cena před několika lety
Ovoce a zeleninu ale podle prodejce Tesca stále kupujeme.
„U ovoce a zeleniny jsme zaznamenali jen mírný pokles zájmu. V posledních týdnech oslovujeme i nové dodavatele, abychom našim zákazníkům nabídli nejlepší ceny,“ řekl nám mluvčí Tesco Michal Kuzmiak.
Zajímají nás ceny v sousedních zemích Polska. Otevřeli jsme leták Biedronka a byli jsme ohromeni. Na základě směnného kurzu ze středy 8. března jsme převedli 1 polský zlotý na 5,04 české koruny.
Na titulní straně obchod inzeruje kilo jablek za 9 korun, pomeranče za 17,60 koruny a půl kila citronů za 15 korun. Kilo mrkve koupíte i v Polsku za 15 korun, kiwi za 3,40 koruny.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené