Poznáte, která slavná herečka je na fotografii? Uhodnou jen ti nejchytřejší

zdroj: instagram.com/youtube.com

Její nejslavnější rolí byla filmová verze románu spisovatelky Boženy Němcové. Žena, která letos by oslavila 149. narozeniny, se však své babičce ve stejnojmenném románu vůbec nepodobala. Tato stařenka na rozdíl od své dobrosrdečné babičky neměla ráda děti.

Tato slavná herečka se narodila 11. ledna 1875 v Kolíně. Její rodina hrála v kočovném divadle. S herectvím se proto seznamovala již od útlého věku. Čtyři z dvanácti dětí Anny a Viléma se později staly herci.

Díky opatřením, která učinil její otec, mohla mladá dívka hrát na mnoha jevištích již v raném věku: Ve dvaceti letech přijala nabídku divadelní společnosti. Působila zde tři roky, ale pro její budoucí profesní život byla nejpřínosnější divadelní společnost Elišky Zöllnerové.

Za první světové války byla členkou souboru Národního divadla, a když se ve 30. letech přestěhovala do Plzně, její první divadelní rolí byla Babička. Tato zkušenost jí ostatně později pomohla získat roli Babičky ve filmu.

Ale zatímco babička, kterou jsme znali z filmu, byla laskavá a nikdy nešla pro pohlazení daleko, herečka byla pravým opakem. Na natáčení vzpomíná i herečka  Nataša Tanská. která kdysi hrála Barunku.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené