Proti klimatické aktivistce Gretě Thunbergové zasahovala v sobotu policie. Zadržela ji, když se snažili zablokovat hlavní dálnici do Haagu.

zdroj: instagram.com/youtube.com

V sobotu došlo k incidentu, který zasáhl klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Společně s dalšími účastníky demonstrace na ochranu klimatu byla zadržena policií, když se pokoušeli zablokovat hlavní dálnici vedoucí do Haagu. Agentura Reuters informovala, že Thunbergová byla posazena do velkého autobusu místní policií spolu s dalšími desítkami demonstrantů.

Blokáda dálnice a zadržení

Dálnice A12, vedoucí do Haagu, byla v minulosti již několikrát zablokována ekologickými extremisty. Sobotní protest organizovalo hnutí Extinction Rebellion s cílem protestovat proti dotacím na fosilní paliva. Snímky zveřejněné na sociálních sítích naznačují, že Thunbergová se zadržením bránila a křičela. Policisté museli zasahovat proti ní.

Postup policie a možné obvinění

Zatím není jasné, zda místní policie obviní demonstranty. Oficiální stanovisko ochránců zákona ještě nebylo zveřejněno. Při předchozích protestech policie pouze odvezla zadržené demonstranty do jiné části města, kde byli propuštěni bez dalších trestů.


Důsledky zákroku policie

Reakce veřejnosti

Zásah policie proti Gretě Thunbergové a dalším demonstrantům vyvolal širokou reakci veřejnosti. Diskuze na sociálních sítích a v médiích se rozhořela okolo otázky, zda byl postup policie přiměřený.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené