Putin se obrací k matkám a manželkám vojáků s jasným vzkazem

Ruský prezident se rozhodl poslat vzkaz matkám a manželkám ruských vojáků zapojených do války na Ukrajině. Jeho slova je měla uklidnit, ale v kontextu současné situace působila směšně, až provokativně, protože právě Putin byl důvodem, proč jejich milovaná šla do války, kde bojovali a umírali.
Co řekl Putin ženám vojáků? „Chtěl bych oslovit matky, manželky, sestry, snoubenky a přátele vojáků a důstojníků, kteří bojovali a bránili Rusko ve speciální vojenské operaci. Chápu váš strach o své blízké. Můžete na ně být hrdí, stejně jako celá země je na ně hrdá a my se jich s vámi bojíme,“ řekl ruský prezident.

Putin zároveň oznámil, že už nebude do armády verbovat záložníky. „Zdůrazňuji, že jiné síly nebyly a nebudou zapojeny do vojenských operací. Nebudou také zařazeni žádní další záložníci,“ řekl. Poté dodal, že tyto mise budou plnit pouze profesionální vojáci, kteří jsou jim přiděleni. Putin je přesvědčen, že tito lidé zajistí bezpečnost a mír v Rusku. ruské válečné ztráty Podle generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil ztratila ruská armáda v 11denní válce více než 11 000 vojáků. Rusko zveřejnilo pouze údaje o vojácích zabitých jednou, což se výrazně liší od údajů od ukrajinských úřadů. Podle ruského ministerstva obrany bylo od 24. února do 2. března zabito pouze 498 ruských vojáků a 1597 zraněno.
Pokračujte ve čtení na další stránce