ROSTOUCÍ POČET ŽEN JE OHROŽEN KVŮLI RAKOVINE DĚLOHY: Tento nádor má 6 JASNÝCH PŘÍZNAKŮ

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Rakovinu dělohy lze rozdělit na dva různé typy – o něco častější, rakovinu endometria (rakovina sliznice dělohy) a sarkom dělohy.

První se vyvíjí z děložní sliznice, zatímco druhý ovlivní především svaly a podpůrnou tkáň. Problémem tohoto onemocnění je, že příznaky se obtížně identifikují. Mnoho žen příznaky buď ignoruje, nebo si je plete s jinými, mírnějšími onemocněními.

Kterým znamením byste měli věnovat pozornost?

1. NEPRAVIDELNÉ VAGINÁLNÍ KRVÁCENÍ

To je jeden z častých příznaků raných stádií rakoviny dělohy, upozorňuje. Ke krvácení dochází, když se na stěnách dělohy tvoří rakovinné buňky, které způsobují ztluštění.

2. BOLEST VE stydké kosti

Když se rakovina dostatečně zvětší, může také způsobit bolest, protože tlačí na okolní struktury. Bolest může také nastat, když tělo rozpozná nádor v děloze a začne se spasovat, aby ho odmítlo. Tato bolest může být konstantní nebo se může objevit periodicky. Může se objevit i při pohlavním styku.

3. NADÝVÁNÍ

Nadýmání je jedním z častějších příznaků rakoviny vaječníků, ale může se objevit i v tomto případě. K nadýmání dochází v důsledku šíření rakoviny do jiných orgánů, což způsobuje hromadění tekutiny.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené