Slovenský premiér Robert Fico byl postřelen v Handlové!

zdroj: instagram.com/youtube.com

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) byl zasažen střelou a ihned převezen do nemocnice. Podle informací z Denníku N se to stalo v Handlové před domem kultury, kde právě probíhala schůze vlády. Premiér vyšel ven mezi občany a právě v tu chvíli zaznělo několik výstřelů. Sám reportér listu incident neviděl, avšak byl v jeho blízkosti. Popsal, jak členové ochranky premiéra okamžitě zareagovali, zvedli ho, umístili do auta a odjeli.

 

Zpravodaj agentury Reuters sdělil, že slyšel několik výstřelů a viděl, jak policie zadržela útočníka. Místo činu bylo následně zabezpečeno a kulturní dům evakuován, uvedl redaktor ČT Lukáš Mathé. Ochranka zároveň zajistila bezpečnost ostatních členů vlády.

O aktuálním zdravotním stavu premiéra nejsou známy další podrobnosti. Svědkyně střelby podle Denníku N uvedla, že politik má krvavá zranění na hrudi a hlavě. Dle informací ze slovenské televize je ministerský předseda přepravován do nemocnice v Banské Bystrici, která se od Handlové nachází zhruba 65 kilometrů daleko.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová ostře odsoudila brutální a bezohledný útok na premiéra Fica a přeje mu co nejrychlejší zotavení. Členové slovenské vlády před několika týdny diskutovali o možnosti útoku na politiky v důsledku napjaté atmosféry v zemi. „To však nemusí být nutně spojeno s tímto incidentem,“ dodal Mathé.

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené