Stopy po ponožkách: Co prozrazují o vašem zdraví?

zdroj: instagram.com/youtube.com

Stopy po ponožkách, které se objevují na vašich nohou, mohou být neškodné, ale pokud se objevují často, mohou prozradit důležité věci o vašem zdraví.

Určitě jste si všimli, že okraje ponožek někdy zanechávají na nohou zarudlé stopy. Pokud se to stalo jednou nebo dvakrát, je možné, že lem vašich ponožek je příliš těsný a netlačí na nohu. Pokud se vám to ale děje neustále, pak je to znamení, že se vám vaše tělo snaží něco říct. 

Stopy po ponožkách mohou být známkou vysokého krevního tlaku

Pokud jsou vaše nohy velmi oteklé, může to být způsobeno přebytečnou tekutinou, která se hromadí v dolní části nohou. Tento stav je obvykle nebolestivý, ale nošení ponožek může být nepříjemné.

Vysoký krevní tlak je způsoben zadržováním tekutin, což srdci ztěžuje pumpování krve do celého těla. Tělo reaguje zadržováním tekutin, často v nohou a chodidlech.

Křečové žíly

Když žíly na nohou zeslábnou, nemohou dostatečně rychle vrátit krev do vašeho srdce. V žilách nohou se pak hromadí krev a ty bolestivě otékají. To přispívá ke vzniku křečových žil.

Pokud máte pravidelně stopy po ponožkách, pak se vám vaše tělo možná snaží naznačit, že vaše žíly nepumpují krev zpět do vašeho srdce. 

Stopy po ponožkách mohou být známkou dehydratace

Pokud vaše tělo nedostává dostatek vody, vaše krevní cévy se mohou poškodit. Poškozené žíly mohou začít prosakovat a tekutina se hromadí v okolních tkáních – nejčastěji kolem kloubů a na chodidlech. Značky po ponožkách, které se objevují kolem vašich kloubů, mohou být známkou toho, že vaše tělo je dehydratované.

 

Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené