Švédové nemohou rozdýchat ukrutnou porážku. Nyní si stěžují na to, že čeští hokejisté vyhráli díky rozhodčím. Co si o tom myslíte?

zdroj: instagram.com/youtube.com

V poslední době se ve švédských médiích objevují různé reakce na porážku švédského hokejového týmu Tre Kronor od české reprezentace, která skončila debaklem 7:3. Místo uznání kvality českého týmu se však objevují stížnosti na rozhodčí a údajné nespravedlnosti. Tento článek se zaměří na různé aspekty těchto výmluv a analyzuje důvody, proč Švédové viní za svůj neúspěch rozhodčí.

Reakce švédských médií na debakl

Kritika rozhodčích ve švédských médiích

Švédská média, jako je Svenska Fans, Sportbladet a Expressen, se po porážce jejich týmu od české reprezentace soustředí na kritiku rozhodčích. Svenska Fans v článku nazvaném „Švédsko v semifinále deklasováno Českou republikou“ tvrdí, že rozhodčí neuznali jasné fauly na švédské hráče. Sportbladet zase píše o tom, že rozhodčí křivdili švédskému týmu a pomáhali Čechům. Podle Expressen bylo Švédsko dokonce oloupeno o přesilovku a nepomohly ani protesty proti gólu Ondřeje Kašeho, který padl po odrazu puku od rozhodčího.

Hokejoví experti a jejich pohled

I někteří švédští hokejoví experti, jako například analytici z Svt.se, reagovali na debakl svého týmu hystericky a ukazovali na rozhodčí. Jako by ti pustili sedm branek a vstřelili jen tři. Tato jednostranná kritika však opomíjí fakt, že rozhodčí chybovali i proti české straně, což média záměrně ignorují.

Analýza zápasu: Jak Češi dominovali

Neuvěřitelná efektivita českého týmu

Když se podíváme na samotný průběh zápasu, je zřejmé, že český tým byl ve všech ohledech lepší. Česká reprezentace předvedla neuvěřitelnou efektivitu, když dokázala využít většinu svých šancí. Ve třetí třetině například Švédové dvakrát hráli přesilovku, ale Češi nejenže odolali, ale dokonce zvýšili skóre na 6:3 při plném počtu hráčů na ledě.
Pokračujte ve čtení na druhé straně.

Druhou stranu si otevřete níže

(Pokračování otevřete níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené