Tajemství plýtvání: Jak vaše elektronická zařízení pohlcují peníze i ve vypnutém stavu!

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Existuje přesvědčení, že elektronická zařízení nepotřebují energii, když jsou vypnutá. Ve skutečnosti však tyto zařízení stále odebírají energii, proto je doporučeno je odpojit při cestování nebo odchodu z domova. Je zajímavé, že nabíječka telefonu spotřebovává energii i bez připojeného telefonu. I když je toto odběr energie relativně malý, odpojení nabíječky po použití se může projevit na účtech.

Mezi energeticky nejnáročnější zařízení v domácnosti patří mikrovlnná trouba, zejména pokud je zapojena do zásuvky a má otevřené dveře. Dalším zařízením, které se často nachází v domácnostech, je kávovar. I když jeho spotřeba není tak vysoká, stále stojí za pozornost.

Počítače a notebooky také spotřebovávají energii, i když jsou vypnuté. Odpojením těchto zařízení můžete ročně ušetřit až 4 dolary. Ti, kteří nechávají svá zařízení v pohotovostním režimu, mohou tento částku dokonce vynásobit 1,5krát.


Zajímavým faktem je, že zařízení s časovači spotřebují 108 W energie denně. Odpojením těchto zařízení můžete ročně ušetřit až 5 USD. Televizor je také zařízením s vysokou spotřebou energie. Vypnutý televizor může spotřebovat mezi 13 a 48,5 Wattů, v závislosti na jeho typu.

Pokračujte ve čtení na druhé straně. Dozvíte se -Ušetřete peníze a energii: Odpojte nepoužívané elektronické zařízení

(otevřete si jí níže)

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené