Těchto 6 znaků může naznačovat, že jste možná měli koronavirus, aniž byste o tom věděli

zdroj: freepik.com/pixabax.com

 

 

V dnešní době je těžké určit, čím přesně trpíte, když se necítíte dobře. Je to neškodné nachlazení, chřipka nebo koronavirus? Někteří lidé onemocní, když chytí COVID-19, zatímco jiní si ani neuvědomují, že virus měli. Zajímá vás, zda jste měli virus, aniž byste o tom věděli? Těchto šest znaků může naznačovat, že ano.

 

  1. Nachlazení – V tomto ročním období je mnoho lidí nachlazeno. Pokud jste měli pouze nachlazení a neměli jste žádné další neobvyklé příznaky, odborníci tvrdí, že existuje velká šance, že jste trpěli pouze běžným nachlazením. Bylo vaše nachlazení doprovázeno jedním (nebo více) z následujících příznaků? Pak jste možná měli koronavirus

 

Horečka a zimnice 

Kašel 

Obtížné dýchání / dušnost 

Únava 

Bolest svalů 

Bolest hlavy 

Ztráta čichu a chuti 

Bolest v krku 

Rýma 

Nevolnost a zvracení 

Průjem

 

  1. Ztráta čichu a chuti – Ztráta čichu a chuti je jedním z hlavních indikátorů koronaviru. Příznak se neobjevuje u každého pacienta a může se objevit také při běžném nachlazení. Pokud trpíte ztrátou čichu a chuti po delší dobu, je možné, že jste měli COVID-19. 

 

  1. Vypadávání vlasů – Byl proveden malý výzkum vztahu mezi vypadáváním vlasů a koronavirem. Nicméně v Americe existuje mnoho případů, kdy pacient během zotavování náhle utrpěl ztrátu vlasů. Podle lékaře je důležité si uvědomit, že vypadávání vlasů není téměř nikdy jediným příznakem COVID-19. Neměl jste jiné příznaky? Pak by vypadávání vlasů mohlo být velmi pravděpodobně důsledkem stresu. Na další stránce si můžete přečíst další tři příznaky, které naznačují, že jste možná měli COVID-19, aniž byste o tom věděli.

Doporučené

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené