Tradice, tajemství a moderní doba. Co se změnilo od dob Queen Victorie a jaké tajemství ukrývá Meghan?

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Britská královská rodina se stává téměř každodenní zdroj důležitých zpráv. Dne 6. května bylo oznámeno, že vévodové z Saseka se stali rodiči chlapce. Zatímco čekáme na další informace o Meghan a jejím prvním dítěti, přinášíme vám fakta o tom, jak probíhaly těhotenství, porody a křty v britské královské rodině dříve a jaké tradice se stále dodržují. Vše pro získání dědice trůnu.

Dříve mohly ženy vládnout na trůnu pouze jako poslední východisko, pokud v následnictví nebyli žádní muži. Samozřejmě existovaly pověry a různé metody, jak představit dědice trůnu. V minulých stoletích sloužily pouze ženy budoucím matkám a v místnosti, kde se nacházely, nesmělo být žádné přirozené světlo, takže všechna okna byla uzavřena. V té době se věřilo, že pohlaví dítěte se nevytváří před narozením a vnější faktory mohou ovlivnit pohlaví.

Aby se zabránilo nahrazení mrtvého dítěte, sledovala královská rodina porody přísně. Lékaři, porodní asistentky, dvorní důstojníci a služebnictvo byli s těhotnou ženou v místnosti. Podle historičky Caroline Harris tato tradice sahá až do vlády Jakuba II. a jeho manželky Marie z Modeny.

Otevřete si pokračování článku na další straně.

Všechna jejich děti zemřela v kojeneckém věku, takže těhotenství v roce 1688 se konalo před očima veřejnosti. V naději, že přesvědčí lid, že se jedná o náhradní dítě, nechal James během porodu asi 40 dvorníků v Mariině ložnici. Úředník při narození

Caroline Harris konstatuje, že po narození Jamese Edwarda Francise v rodině Jakuba II. a Marie z Modeny byl při narození královských dědiců přítomen pouze jeden úředník, nikoli celá řada pozorovatelů. Poslední dítě, které se narodilo pod přísným dohledem, byla princezna Alexandra z Kentu v roce 1936.

Král Viktorie a její manžel princ Albert měli devět dětí. Zdrojem zpráv pro mnoho lidí jsou členové britské královské rodiny a dne 6. května se dozvěděli, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu se stali rodiči chlapce. Zatímco čekáme na další informace o Meghan a jejím prvním dítěti, přinášíme vám několik faktů o tom, jak probíhala těhotenství, porody a křty v britské královské rodině v minulosti a jaké tradice jsou stále dodržovány. Všechno pro zajištění nástupnictví trůnu.

V minulosti mohly ženy na trůn sáhnout pouze jako poslední možnost, pokud v linii následnictví nebyli žádní muži. Samozřejmě existovala řada pověr a různých metod, jak předvést nástupce trůnu.
Zdroj: uberalles.live

Doporučené

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené