Tyto retro skvosty si všichni pamatujeme ze školky. Jakých je 5 největších retro věcí?

zdroj: freepik.com/pixabay.com

Když se řekne školka, co se vám vybaví? Jsou to těsnější punčocháče, přísná dieta nebo nucený spánek? Pak jste asi chodili do školky v „devadesátkách“ nebo ještě dříve. Podívejte se do galerie na ikonické skvosty, které vám toto období znovu připomenou.
Děti té doby často vzpomínají na předškolní zařízení velmi podobným způsobem. Ve školce si hrají se stejnými hračkami, nosí stejné oblečení a usínají se stejnými pohádkami. Ale ruku na srdce – když se zamyslíme nad tímto „bezstarostným obdobím“, nenapadne každého z nás nějaký strašák? Následující seznam jsme si v redakci zapamatovali. Přidáš k tomu něco vlastního?

Punčocháče: Nosili jsme je všichni bez ohledu na pohlaví. Bohužel materiál nebyl ani lichotivý, ani příjemný na nošení a brzy byl vyřazen. Po pár dnech jsme si tedy stáhli punčocháče kolem krku, abychom je zase pomalu ztratili, jak jsme chodili rychleji.

Zástěry: Holčičky měli velkou výhodu: nosili roztomilé zástěrky oproti nevzhledným punčocháčům. Na nošení zástěry nebyly však zvyklé nejen děti, ale i učitelé. Většina se je šila doma, ale vzhledem k omezenému výběru látek byly vzory často sladěny.

Pokračujte ve čtení na další stránce

Sdílejte tento článek svým přátelům.

Doporučené